Loading
Dziś niedziela, 20 stycznia 2019r.
A - / A+

Aktualności

Spotkanie ze st.asp. p.D. Karskim z KPP w Węgrowie
2018-02-02

11 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia dotyczące odpowiedzialności karnej osób małoletnich. Spotkanie poprowadził st.asp. p.Dariusz Karski z KPP w Węgrowie. W zajęciach wzięli udział uczniowie wszystkich klas pierwszych tj. 1A, 1B, 1D, 1E. Uczniowie mogli dowiedzieć się jakie konsekwencje karne wynikają z pewnych zachowań, które „wydają się” być niegroźne, a które często skutkują kolizją z prawem i kłopotami z tym związanymi. St.asp.p.Dariusz Karski nawiązał również do zagrożeń związanych z Internetem, zwrócił uwagę na zmieniającą się skalę zagrożeń jeśli chodzi o osoby małoletnie, wobec np. sytuacji, która miała miejsce np. 10 lat temu…

Po południu tego samego dnia odbyło się również spotkanie z rodzicami uczniów klas I, w którym uczestniczył st.asp.p. Dariusz Karski. Przedstawiciel KPP w Węgrowie zwrócił uwagę rodziców przede wszystkim na zagrożenia wynikające z łatwej dostępności ( Internet) do środków psychoaktywnych niewiadomego pochodzenia. Skład chemiczny tych środków nie jest znany, natomiast ich działanie w organizmie młodego człowieka może zakończyć się tragicznie. Przedstawił rodzicom również tzw. walizkę, w której można było zobaczyć atrapy środków psychoaktywnych rozprowadzanych wśród młodzieży ( kształt, konsystencję, zmyślne opakowania w których są przechowywane).
Kolejne spotkania z tego cyklu w naszej szkole są już zaplanowane z kolejnymi klasami. Mamy nadzieję, że wiedza, która zostanie uzyskana w wyniku tych spotkań wpłynie na odpowiedzialne i mądre decyzje naszych uczniów.

...powrót

I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Węgrowie
ul. Adama Mickiewicza 3
07-100 Węgrów
tel./fax:(0 25) 792 44 24
e-mail: lo_weg@poczta.onet.pl
created by: Paweł Piotrowski