27 października w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbył się koncert „Mazowsze Nowej Generacji: Tradycja i Kreatywność” zorganizowany przez Stowarzyszenie „Ogólniak” i społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie. Wydarzenie to wpisało się w obchody 25. lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego.

W części artystycznej widzowie mieli możliwość obejrzenia widowiska, które było połączeniem tradycji, nowoczesności i kreatywności i ukazaniem dziedzictwa kulturowego Mazowsza.

W tym miejscu chcielibyśmy złożyć wielkie podziękowania pani Marszałek Elżbiecie Lanc, dzięki której ten koncert mógł się odbyć.

Podziękowania należą się również wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowanie koncertu: członkom Zespołu Pieśni i Tańca „Zawierucha” pod kierownictwem pani Kingi Vejt, choreografowi panu Kamilowi Zaliwskiemu, panu Andrzejowi Giersowi za akompaniowanie, solistkom Mai Szczepanik, Anastazji Żołnierzak i Zuzannie Janiuk, Julii Marcinkowskiej, Nadii Bronisz i Aleksandrze Nojszewskiej wspólnie z Formacją Taneczną „Avocado” pod kierownictwem pani Patrycji Pietrzak, uczniom klas pierwszych.

Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *