Dziś środa, 5 sierpnia 2020r.
A - / A+

Aktualności

Rok 2020 – Rok Fizyki
2020-04-25

100 lat Polskiego Towarzystwa Fizycznego, Rok Polskich Fizyków "Ustanowienie przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej roku 2020 Rokiem Fizyki jest uhonorowaniem polskich fizyków i ich osiągnięć, a także docenieniem cywilizacyjnego znaczenia tej dziedziny nauki. Chcemy, aby Rok Fizyki przyniósł jeszcze większe uznanie w naszym społeczeństwie dla roli nauki, w szczególności fizyki oraz jej wkładu w rozwój gospodarki i wpływu na nasze życie codzienne. Zainteresowanie fizyką, niezwykle ciekawą nauką eksperymentalną, przekłada się na wzrost umiejętności w tym zakresie kolejnych pokoleń. Podejmowana działalność naukowa i zawodowa w tym obszarze jest szczególnie ważna w czasie budowy społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy"
Przyłączając się do obchodów Roku Fizyki, ogłaszamy szkolny konkurs w kategoriach:
1. "Fotografujemy zjawiska fizyczne"
Wykonaj zdjęcie zjawiska fizycznego (lub serię zdjęć dotyczących jednego zjawiska) i napisz interpretację fizyczną tego zjawiska Fotografie należy złożyć w formie papierowej i elektronicznej. Każde zdjęcie powinno mieć wklejony tytuł, imię i nazwisko autora. Liczba zdjęć nie może przekraczać 5. Przesłanie zdjęcia na konkurs oznacza zgodę na jego używanie, w tym na opublikowanie zdjęć na stronach WWW szkoły.
2. "Fizyka na wesoło"
Zaprojektuj i wykonaj plakat odnoszący się do tematyki związanej z fizyką lub astronomią.
3. "Fizyka w limerykach"
Napisz limeryk na temat fizyki.
Prace należy składać do p. Bogumiły Mazurek, do 30 października 2020. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w grudniu.


Drodzy Absolwenci!
2020-04-24

Tradycyjnie o tej porze spotkalibyśmy się na uroczystym pożegnaniu uczniów klas trzecich, w naszej sali sportowej w obecności Dyrekcji, Wychowawców, przedstawicieli Rady Rodziców i kolegów klas młodszych. Wyróżnionym uczniom towarzyszyliby również Rodzice.
Ten rok szkolny jest jednak niepodobny do innych. Musimy zapomnieć na chwilę o uroczystym wręczaniu świadectw i podsumowaniu jednego z ważniejszych etapów edukacji. Zabraknie serdecznych uścisków dłoni, dyplomów, książek, kwiatów, a popiersie patrona naszej szkoły Adama Mickiewicza oraz sztandar pozostaną jeszcze przez jakiś czas w swoich gablotach. Kilka tygodni temu nikt z nas nie wyobrażał sobie, że zabraknie w kwietniu relacji z tak ważnej uroczystości na stronach mediów społecznościowych…Niemniej jednak chcielibyśmy do Was, drodzy Absolwenci, skierować kilka słów, aby zaznaczyć w ten sposób, że dołączyliście właśnie do grona absolwentów szkoły z ponad 100-letnią tradycją.
Wiele jest sentencji i złotych myśli, które mogą pełnić rolę przewodnika po dróżkach, drogach i bezdrożach życia. I choć nie wolno robić fałszywych kroków - to iść trzeba. Lecz nie wystarczy tylko iść, należy iść we właściwym kierunku, nawet pod prąd i – jak śpiewał Czesław Niemen: „Patrząc wstecz na zadeptane ścieżki, każdy z was dostrzeże zwykłą, ludzką rzecz. To wierność serc…”. Zamykając bowiem pewien etap w swoim życiu i zaczynając nowy, zostawiacie część siebie właśnie tutaj, w tej szkole, w której spędziliście prawie trzy lata.
Szkoła to przede wszystkim nauka. Ale I LO będzie się Wam kojarzyć również z uroczystościami szkolnymi, wycieczkami klasowymi, których byliście uczestnikami, z koleżankami i kolegami, których tu poznaliście, z nauczycielami, którzy usiłowali przekazać Wam swoją wiedzę, a może też … z wychowawcami, którzy starali się Wam wskazywać drogi rozwiązania różnych problemów, którzy próbowali Was uwrażliwiać na otaczający świat.
Już wkrótce rozpoczniecie Wasze dorosłe życie. Życie, które czasem jest ciekawe, szczęśliwe, ale bywa również trudne, wymagające podejmowania ważnych decyzji. Życzymy Wam, aby to przejście w nowy etap było dla Was pozytywnym doświadczeniem, żeby spełniły się wszystkie Wasze plany i marzenia. Pamiętajcie jednak, aby w dążeniu do celu nie zatracić poczucia własnej wartości, aby mieć na uwadze dobro innych ludzi, aby czasem w ogólnym zabieganiu zatrzymać się na chwilę i rozejrzeć się wokół siebie. Bądźcie radośni i cieszcie się małymi rzeczami. I pamiętajcie, że w trudnych chwilach możecie liczyć na pomoc swoich byłych wychowawców czekających w murach tej szkoły. Powodzenia!

Wychowawcy


Drodzy Absolwenci!
2020-04-24

Dołączacie dzisiaj do licznego grona wychowanków I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie. To pożegnanie jest jednak wyjątkowe, bo panująca epidemia uniemożliwiła nam spotkanie w szkolnej sali gimnastycznej w obecności Nauczycieli i Waszych Rodziców.
Po intensywnej pracy przyszedł czas podsumowań i krótkiego odpoczynku przed maturalnym maratonem, choć ciągle nie wiemy, kiedy on się zacznie. Gratuluję tym wszystkim, którzy dzisiaj odbiorą świadectwa potwierdzające fakt posiadania średniego wykształcenia. W sposób szczególny gratuluję klasie 3D, która ukończyła naukę ze średnią ocen powyżej 4. Zawdzięczacie ten sukces sobie, ale i Nauczycielom, Wychowawcom oraz Rodzicom, którzy dopingowali Was do pracy. W sposób szczególny gratuluję Absolwentom, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem: Julia Miklaszewska z klasy 3B uzyskała średnią ocen 5,39, Marta Jednorałek z klasy - 3A (5,11), Sylwia Turemka i Dominika Wnuczek z klasy 3D (5,06), Aneta Świętoń z klasy 3D (5,00), Maja Kalata z klasy 3D, Piotr Kodym z klasy 3A, Natalia Soszyńska z klasy 3D (4,94), Joanna Wojtyńska z klasy 3E (4,84), Karolina Kłos z klasy 3D, Gabriela Strzałkowska z klasy 3A, Patrycja Zalewska z klasy 3A (4,83), Michał Dżbik z klasy 3A, Natalia Klukowska z klasy 3E i Karolina Śledziewska z klasy 3B (4,78).
W tej wyjątkowej chwili pragnę wyrazić wdzięczność za wszystko to, co szkoła od Was otrzymała: wszystkie pomysły, które stały się inspiracją dla ogromnej liczby uroczystości szkolnych, akcji charytatywnych, przedsięwzięć edukacyjnych. Dziękuję za reprezentowanie szkoły w konkursach, turniejach sportowych, miejskich i powiatowych uroczystościach patriotycznych, w których zawsze brał udział sztandar naszej szkoły. Dziękuję chorążym i asyście: Marcie Jednorałek, Aleksandrze Sypnik, Michałowi Dżbikowi i Piotrowi Kodymowi z klasy 3A. Dziękuję sportowcom i członkom ZPiT „Zawierucha” i formacji „Footloose”. Dziękuję za bardzo dobrą współpracę Marcinowi Redoszowi, przewodniczącemu Samorządu klas trzecich.
Szukając inspiracji do dzisiejszego wystąpienia natrafiłam na taką myśl Phila Bosmmansa:
"Po każdym dniu trzeba postawić kropkę, odwrócić kartkę i zaczynać na nowo."
Czas dzisiaj postawić kropkę, a jutro zacząć wszystko na nowo. Patrzcie z uśmiechem w przyszłość, choć może szczególnie dzisiaj nie wygląda ona zbyt obiecująco. Myślcie o możliwościach, a nie o ograniczeniach. Niech Wam nie zabraknie sił do realizacji Waszych marzeń. Bądźcie uczciwi i z godnością bierzcie odpowiedzialność za swoje czyny. Nie zapominajcie o wrażliwości na krzywdę drugiego człowieka. Zachowajcie nas w życzliwej pamięci. Każdego dnia zaczynajcie na nowo, choćbyście po raz kolejny poczuli gorycz porażki. Nowy dzień przyniesie nowe możliwości.

Wszystkiego dobrego!
Małgorzata Janiuk – dyrektor I LO w Węgrowie
Magdalena Olszewska – wicedyrektor I LO w Węgrowie


Drodzy Absolwenci!
2020-04-24

Z okazji zakończenia roku szkolnego przez uczniów klas trzecich, w imieniu Rodziców, składam serdeczne podziękowania i wyrazy uznania Dyrekcji, za otwartość i współpracę, za wszelkie starania podejmowane dla dobra naszych dzieci.
Dziękuję Wychowawcom za opiekę nad powierzonymi klasami, za wyrozumiałość, za każdy gest życzliwości. Dziękuję wszystkim Nauczycielom za profesjonalizm na każdym etapie nauczania, za trud i cierpliwość w przekazywaniu wiedzy. Dziękuję wszystkim pracownikom szkoły. Trzecioklasistom gratuluję otrzymania świadectw ukończenia szkoły. My Rodzice wierzymy, że zdobytą w tej szkole wiedzę, umiejętnie wykorzystacie. Życzę Wam pomyślnie zdanych egzaminów maturalnych i właściwych wyborów. Pomimo trudnych i niepewnych dni nie traćcie pogody ducha i młodzieńczego zapału. Nie rezygnujcie z marzeń i planów. Bądźcie wdzięczni i nigdy nie zapominajcie o Tych, którzy Was ukształtowali. Zakończenie pewnego etapu w Waszym życiu wiąże się z powiedzeniem Winstona Churchilla ,,To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku'.

Barbara Miklaszewska wiceprzewodnicząca Rady Rodziców


KOMUNIKAT
2020-04-02

Mazowiecka Policja Apeluje!

 

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

 

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.

Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.

Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.

Wyłączeni z tego obowiązku będą:

- rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),

- a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

 

Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.  

 

Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie. 

Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!

Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.

Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.

          

Drodzy uczniowie!
Mazowiecka Policja apeluje:

 

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.

Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego. 

Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!

Unikajcie miejsc publicznych!

Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!


Komunikat
2020-03-11

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach począwszy od 25 marca 2020 r. są realizowane w formie zdalnego nauczania. Decyzja wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Informacje o sposobie organizacji zdalnego nauczania są przekazywane za pośrednictwem e-dziennika. Rodziców i uczniów prosimy o systematyczne odczytywanie zawartych tam informacji.


Mistrzostwa Powiatu w pływaniu
2020-03-09

Uczniowie naszej szkoły w dniu 05.03.2020 wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu Węgrowskiego w pływaniu. Nasi uczniowie zdobyli łącznie 8 medali (6 indywidualnie, 2 w sztafetach).
W kategorii dziewcząt złoty medal na dystansie 50m stylem dowolnych wywalczyła Gabriela Olędzka (1med). Dwa srebrne medale w stylu klasycznym i dowolnym zdobyła Paulina Kowalczyk (2a) a brązowy medal w stylu klasycznym Boruc Dominika (2b1). W kategorii chłopców dwa brązowe medale w stylu dowolnym i klasycznym wywalczył Hubert Dzundza (1pt).
W rywalizacji sztafet w stylu dowolnym nasze dziewczęta zajęły pierwsze i trzecie miejsce. Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Olędzka Gabriela, Kowalczyk Paulina, Roguska Paulina, Boruc Dominika. Trzecie miejsce zajęły: Gabriela Trojanowska, Wołynko Weronika, Osmólska Julia, Mućk Natalia.


Świadoma konsumpcja
2020-02-27

Grupa uczniów z klasy 2a postanowiła podzielić się z młodszymi koleżankami i kolegami klas 1b, 1c i 1d wiedzą, na temat świadomej konsumpcji oraz społecznych i ekologicznych skutków wyborów dokonywanych nieodpowiedzialnie. Podczas ciekawej prezentacji prelegenci zwracali uwagę na to, jak ważne jest czytanie etykiet na produktach, właściwe segregowanie odpadów oraz próba ponownego wykorzystania niektórych surowców. Ponadto zachęcali, by wybierać produkty krajowe i wspierać lokalnych przedsiębiorców. Podsumowaniem tematu była dyskusja, podczas której każdy miał możliwość wymiany poglądów i doświadczeń.


Przetag
2020-02-18

Zapraszamy do wzięcia udziału w postępowaniu przetargowym

Dostawa sprzętu TIK dla szkół objętych wsparciem w ramach projektu SZKOŁY z DUCHEM CZASU – wsparcie rozwoju edukacji szkół powiatu węgrowskiegoSzczegółowe informacje o przetargu pod adresem:

https://powiatwegrowski.pl/e-samorzad/zamowienia-publiczne/dokumenty/dostawa-sprzetu-tik-dla-szkol-objetych-wsparciem-w-ramach-projektu-szkoly-z-duchem-czasu-wsparcie-rozwoju-edukacji-szkol-powiatu-wegrowskiego.6816/

Studniówka 2020 w I LO
2020-02-05

W sobotę 1 lutego maturzyści z I Liceum im. A. Mickiewicza w Węgrowie bawili się na balu studniówkowym. Fotograficzne wspomnienia z tych wyjątkowych chwil można obejrzeć poniżej. Autorem zdjęć jest FOTOKADR Karol Wojtyra.


 Wyswietlono: od 11 do 20 wiadomości z  760    << powrót    wiecej >>

I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Węgrowie
ul. Adama Mickiewicza 3
07-100 Węgrów
tel./fax:(0 25) 792 44 24
e-mail: lo_weg@poczta.onet.pl
created by: Paweł Piotrowski