Loading
Dziś niedziela, 23 lutego 2020r.
A - / A+

Aktualności

Nasza stypendystka – Julia Miklaszewska
2019-12-06

W środę 4 grudnia nasza uczennica Julia Miklaszewska z klasy 3b odebrała z rąk Mazowieckiej Wicekurator Oświaty – p. Doroty Skrzypek, Dyrektora Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie – p. Adama Skupa oraz Starosty Węgrowskiego – p. Ewy Besztak Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Julia uzyskała średnią ocen: 5,44 oraz wzorowe zachowanie w roku szkolnym 2018/2019. Składamy serdeczne gratulacje naszej uczennicy i życzymy dalszych sukcesów! Mickiewicz pęka z dumy!


Dzień Edukacji Narodowej cd
2019-11-26

Przedstawiamy Mistrza!
2019-11-25

Dominik Kulik to uczeń klasy 1 biznesowej, który jest utalentowanym sportowcem. Na swoim koncie ma już kilka poważnych sukcesów. Wziął udział w Mistrzostwach Powiatu Węgrowskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych, w których wraz z kolegami reprezentującymi I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Węgrowie zajął 1. miejsce. W Mistrzostwach Powiatu Węgrowskiego w Biegach Indywidualnych zdobył srebrny medal w biegu na 1500 metrów. W Węgrowskim Biegu Niepodległości otrzymał najwyższą lokatę! Ten młody człowiek pasjonuje się również jazdą na rowerze. Najdłuższa trasa, jaką dotychczas pokonał jednośladem to 125 km. Nic zatem dziwnego, że w wakacje chce pokonać znacznie dłuższy dystans i wybrać się rowerem nad morze! Serdecznie gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!


Zakończenie procedury zapytania ofertowego
2019-11-20

Informujemy, że w wyniku zakończonego w dniu 19 listopada 2019 r. postępowania spośród otrzymanych sześciu ofert została wybrana oferta firmy BPR Consulting Paulina Rydz na wykonanie zadania pn. „Organizacja szkoleń doskonalących dla nauczycieli I LO w Węgrowie, II LO w Węgrowie, MOW w Jaworku” w ramach projektu SZKOŁY z DUCHEM CZASU – wsparcie rozwoju edukacji szkół powiatu węgrowskiego nr RPMA. 10.01.01-14-b664/18 realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa X - Edukacja dla rozwoju regionu, Działanie 10.1 - Edukacja ogólna i przedszkolna, Poddziałanie 10.1.1 – Edukacja ogólna (w tym w szkołach zawodowych). Oferent zaproponował najniższą cenę na wszystkie zgłoszone w postępowaniu szkolenia. Zamawiający Powiat Węgrowski/I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie


Sukces naszych szachistów
2019-11-18

Uczniowie naszej szkoły zajęli 11 miejsce w „Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych w Szachach Szybkich” rozgrywanych w Warszawie 16.11.2019. Podobnie jak w latach ubiegłych w tej tradycyjnej imprezie wzięło udział ponad 100 szkół z Warszawy i całego Mazowsza. W kategorii szkół ponadpodstawowych startowało 120 zawodników i zawodniczek reprezentujących 28 drużyn. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 8 rund.
Drużyna I LO w Węgrowie wystąpiła w składzie: Żurawicki Jakub, Kodym Piotr, Dżbik Michał i Natalia Jaśkowska. Opiekunem był p. Dariusz Jaszczur. Nasi szachiści wyprzedzili wiele renomowanych szkół z Warszawy i województwa mazowieckiego.W klasyfikacji indywidualnej najlepszy z naszych reprezentantów Żurawicki Jakub zajął 3 miejsce (brązowy medal) grając na pierwszej szachownicy. Wyniki końcowe:
1. Pacan-Milej Kosma CXXII LO im. I. Domeyki Bielany
2. Fus Jakub VI LO im. Tadeusza Rejtana Warszawa
3. Żurawicki Jakub I LO Węgrów
Drużynowo:
1. XIV LO im. S. Staszica Warszawa
2. VIII LO im. Władysława IV Praga Płd.

11. I LO Węgrów


Zebranie z rodzicami
2019-11-18

Zapraszamy wszystkich Rodziców naspotkania z Wychowawcami, które odbędą się w czwartek 21 listopada o godz.16:00 w salach według przydziału. Nauczyciele innych przedmiotów będą dla Państwa dostępni w godz. 16:00 – 16:45.

Klasa Wychowawca nr sali
1A wz. p.Ewelina Żółkowska 12
1B p. Piotr Jastrzębski 14
1C p. Iwona Bednarczyk 36
1D p. Aldona Marcinowska 5
1 politechniczna p. Ewa Dmowska 12
1biznesowa p. Adrianna Ajchel – Morawska 35
1humanistyczna p. Katarzyna Sternicka 34
1medyczna p. Bożena Adaśko 24
2A(politechniczna) p. Iwona Szczepanik 31
2B(biznesowa1) p. Paweł Wyszogrodzki 23
2B(biznesowa2) p. Agnieszka Grodzka 2
2C (humanistyczna) p. Joanna Częścik 3
2D (medyczna) M. Trojanowska 30
3A p. Tomasz Roguski 37
3B p. Edyta Szczęśniak 11
3D Spotkanie w innym terminie
3E Spotkanie w innym terminie

KONFERENCJA "WIELOKULTUROWOŚĆ WĘGROWA"
2019-11-17

W czwartek 24.10.2019 r. uczniowie klasy 1c oraz klasy 1 humanistycznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie wzięli udział w konferencji pt. „WIELOKULTUROWOŚĆ WĘGROWA”, której hasło przewodnie brzmiało „Węgrów - miasto wielu kultur i religii”. Odbyła się ona w Węgrowskim Ośrodku Kultury. Konferencja rozpoczęła się przedstawieniem pt. „Ocalić od zapomnienia” w wykonaniu dzieci, młodzieży oraz wychowawców ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Węgrowie. Nawiązywało ono do historii, która miała miejsce na terenie powiatu węgrowskiego podczas wojny. Po zakończeniu spektaklu głos zabrała Pani Ewa Besztak - Starosta Węgrowski nawiązując do pięknej i bogatej historii Węgrowa opartej na wielokulturowości. Następnie wystąpił prowadzący spotkanie pan dr Marek Sobisz podejmując temat relacji międzyludzkich w miejscu zetknięcia się różnych kultur. Zaprosił na scenę księdza profesora Waldemara Cisło, który wygłosił wykład o problemach ludności zamieszkującej kraje dotknięte trudną sytuacją polityczną oraz konfliktami. Dr Jarosław Wróblewski przedstawił rolę i znaczenie muzyki w protestantyzmie natomiast dr Rafał Dmowski zaprezentował wykład na temat wpływu tradycji i kultury żydowskiej na kuchnię polską. Przed ostatnim wykładem wyświetlony został krótki film, który ukazał realia życia mieszkańców Syrii, dotkniętej wojną. Ostatnim mówcą był dr Konrad Kuczara, którego wypowiedź traktowała o cerkwi i jej znaczeniu w historii. Uczniowie I LO dziękują za możliwość wzięcia udziału w konferencji. Weronika Skibniewska


Węgrowski Bieg Niepodległości
2019-11-12

Nasi uczniowie wzięli udział w organizowanym 12 Węgrowskim Biegu Niepodległości. W kategorii 13-15 lat V miejsce zajął Robert Skolimowski (1pt) na dystansie 1,5 km z czasem 5.15. W kategorii Open na dystansie 5 km najlepszy rezultat osiągnął Mateusz Rudaś (1a) z czasem 20.02 zajmując XI miejsce.


Święto Niepodległości
2019-11-09

W dniu 8 listopada społeczność szkoły wraz z panią Ewą Besztak - starostą węgrowskim, oraz zastępcą burmistrza panią Haliną Ulińską uczciła Święto Niepodległości uroczystą akademią pn. "Polskie Kwiaty IIWŚ". Wydarzenie to związane jest z 80 rocznicą wybuchu II Wojny Światowej oraz 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Przygotowany przez uczniów montaż filmowo-muzyczny uczcił pamięć bohaterskiej postawy Polaków. Wśród wykonanych patriotycznych piosenek znalazł się autorski utwór uczennicy klasy 1C Natalii Okulus pt. "Serce bohatera".


Zaproszenie do złożenia oferty
2019-11-08

Powiat Węgrowski/ I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza, ul. Mickiewicza 3, 07-100 Węgrów zaprasza do złożenia oferty na zadanie pn. Organizacja szkoleń doskonalących dla nauczycieli I LO w Węgrowie, II LO w Węgrowie, MOW w Jaworku.
Zamówienie na przeprowadzenie szkolenia będzie realizowane poniżej ustawowego progu 30.000 euro (zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych). Do niniejszego zamówienia nie stosuje się przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych.
Opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest organizacja szkoleń doskonalących dla nauczycieli w ramach projektu SZKOŁY z DUCHEM CZASU – wsparcie rozwoju edukacji szkół powiatu węgrowskiego nr RPMA. 10.01.01-14-b664/18 realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa X - Edukacja dla rozwoju regionu, Działanie 10.1 - Edukacja ogólna i przedszkolna, Poddziałanie 10.1.1 – Edukacja ogólna (w tym w szkołach zawodowych).
W/w usługa polegać będzie na organizacji następujących szkoleń doskonalących dla nauczycieli:
Twórcze warsztaty w szkole
Kurs W odmęty eksperymentów
Kurs Metody twórczej resocjalizacji
Kurs Trening zastępowania agresji
Kurs Trening umiejętności społecznych
Kurs Dialog motywujący jako efektywna metoda wspomagania zmiany w praktyce wychowawczej


Szczegóły do pobrania w załącznikach:

Zaproszenie do złożenia oferty
Oświadczenie VAT do zapytania ofertowego
Klauzula RODO
Zał. nr 1 Formularz ofertowy
Zał. nr 2a Projekt umowy I LO
Zał. nr 2b Projekt umowy II LO
Zał. nr 2c Projekt umowy MOW


 Wyswietlono: od 11 do 20 wiadomości z  742    << powrót    wiecej >>

I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Węgrowie
ul. Adama Mickiewicza 3
07-100 Węgrów
tel./fax:(0 25) 792 44 24
e-mail: lo_weg@poczta.onet.pl
created by: Paweł Piotrowski