I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Węgrowie
Loading
Dziś wtorek, 12 grudnia 2017r.
A - / A+

Aktualności

Mistrzostwa Mazowsza w szachach szybkich
2017-11-23

W dniu 18.11.2017r. w Wesołej odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Ponadpodstawowych w szachach szybkich. Naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Włodarczyk kl. 1B, Piotr Kodym kl. 1A, Dawid Kosiorek kl. 2E,Cezary Gromek kl. 3B, Daniel Tyszka kl. 3B.Eksperyment - cdn.
2017-11-20

W dniu 16 listopada w pracowni fizycznej Wydziału Nauk Ścisłych Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego w Siedlcach odbyły się kolejne zajęcia doświadczalne w ramach trwającego w szkole eksperymentu pedagogicznego „Na ścieżkach fizyki”. Blok zajęć z optyki poprowadziła pani dr Agnieszka Gil-Świderska, wraz z niezastąpionymi technikami panią Katarzyną Adamczyk i panem Mirosławem Masiem. 15 - osobowa grupa uczniów klas trzecich wykonywała doświadczenia:
1.Badanie współczynnika załamania.
2.Badanie dyspersji
3.Pomiary przy wykorzystaniu zjawiska interferencji.
4.Dyfrakcja. (…czyli jak linijką zmierzyć długość fali światła lasera…)
5.Zewnętrzne zjawisko fotoelektryczne.
Opiekunem w czasie zajęć była pani Bogumiła Mazurek, autorka eksperymentu.Konkurs fizyczny "Czy FIZYKA jest kobietą?"
2017-11-15
Czytano: 74 razy.

W dniu 14.11.2017 roku odbył się finał konkursu fizycznego „Czy FIZYKA jest kobietą?” przygotowanego ramach realizacji w szkole eksperymentu pedagogicznego „ Na ścieżkach fizyki”. Konkurowały ze sobą dwie drużyny: żeńska: Kamila Banaszek, Anna Dmowska (kapitan), Urszula Gąsowska, Ewa Soszyńska, Klaudia Styś, Jolanta Świętoń, Weronika Wikieł, Agata Żukowska oraz męska: Aleksy Czyż, Eryk Karski, Partyk Kocon, Tomasz Mlonek, Michał Petryński ( kapitan), Rafał Ruszkiewicz, Piotr Wyrzyk.
Jury stanowili: pani wicedyrektor Magdalena Olszewska, pani Bożena Adaśko, pani Bogumiła Mazurek i pan Mariusz Szczupak – znany ze swoich sympatii fizycznych i dociekliwości.


wiecej

Odwiedzają nas absolwenci
2017-11-14

10 listopada uczniów klas drugich realizujący naukę informatyki na poziomie rozszerzonym odwiedziła nasza absolwenka Dorota Glinka, która była w latach 2008-2011 uczennicą klasy matematyczno-informatycznej. Po zdaniu matury zaczęła studia na Politechnice Warszawskiej na wydziale Elektrycznym kierunek informatyka. Obecnie jest już absolwentką tejże uczelni. Pracuje z powodzeniem jako programista w firmie "Enigma Systemy Ochrony Informacji". Podczas spotkania Dorotka opowiedziała o studiach informatycznych, o projektach które realizowała podczas nauki. Mówiła o swojej pracy - programistki, którą podjęła już po drugim roku studiów. Zachęcała do nauki programowania, która mimo że jest trudna to w perspektywie daje możliwość znalezienia później atrakcyjnej pracy. Dziękuję Dorocie za przyjęcie zaproszenia, przyjazd i rozmowę z uczniami. Piotr Jastrzębski.


Konkurs 100 zadań na 100-lecie Mickiewicza
2017-11-13

Zapraszamy do wzięcia udziału w drugim etapie szkolnego konkursu matematycznego. Lista kolejnych 11 zadań dostępna jest na stronie internetowej szkoły, u nauczycieli prowadzących przedmiot i wywieszona naprzeciw pracowni 11. Termin oddania rozwiązań: 1 grudnia 2017. Powodzenia!!!
Pobierz zadania


Akademia z okazji Święta Niepodległości
2017-11-13

10 listopada w szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie mogli obejrzeć kilka scen z naszej historii, a także wysłuchać polskich pieśni patriotycznych: "Biały krzyż", "Pieśń Kronika", "Żeby Polska". Przebojem okazało się rockowe wykonanie pieśni: "O mój rozmarynie", "Przybyli ułani", "Lance do boju", "Szara piechota", "My pierwsza brygada". W przygotowaniach oraz akademii uczestniczyła bardzo duża grupa młodzieży i absolwenci. Zdecydowana większość uczniów uczciła 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uroczystym strojem! Dla wszystkich ogromne podziękowania. Dyrektor szkoły p. Małgorzata Janiuk na koniec podkreśliła, że Polska jest krajem wielkich bohaterów, a być bohaterem może być każdy z nas - w naszej szkole, naszej małej ojczyźnie, Polsce.


X WĘGROWSKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI
2017-11-13

W X WĘGROWSKIM BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI wzięło udział czworo naszych uczniów:
Wiktoria Chabiera 1B (czas 30,32 miejsce 14)
Kamil Jurczak 2D (21,06 miejsce 19)
Igor Matuszak 3B (22,48 miejsce 31)
Aleksy Czyż 3A (26,38 miejsce 58)


SPOTKANIE AUTORSKIE Z TOMASZEM SOBANIĄ
2017-11-01

W dniu 30 października odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z Tomaszem Sobanią, w którym uczestniczyły klasy 1a i 1b. Tomasz Sobania, obecnie student pierwszego roku filozofii na Uniwersytecie Warszawskim, to młody utalentowany pisarz, autor książek fantasy pt. „Speculo” i „Nowy świt”. Pierwszą z nich napisał w wieku szesnastu lat. Przez wiele miesięcy podnosił się z łóżka dwie, trzy godziny wcześniej od rówieśników, godził pracę nad książką ze szkołą i domowymi obowiązkami po to, by po zorganizowaniu projektu na stronie PolakPotrafi.pl w 30 dni zebrać pieniądze potrzebne do pokrycia częściowego wkładu w wydanie książki i podpisać umowę z wydawnictwem, zachowując pełne prawa autorskie do tekstu. Pisanie jest jego drogą do rozwoju, wydawanie książek otwiera przed nim ogromne możliwości, które nie pojawiłyby się bez ciężkiej pracy w tak młodym wieku. O tym wszystkim oraz o innych swoich zainteresowaniach nasz Gość opowiadał podczas spotkania z młodzieżą, promując sposób na życie, w którym marzenia, pasje, plany oraz konsekwentne ich realizowanie odgrywają kluczową rolę, przynosząc radość, satysfakcję i spełnienie. Spotkanie autorskie zorganizowane zostało we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Węgrowie, za co serdecznie dziękujemy dyrekcji i pracownikom placówki.


Konferencja naukowa na Uniwersytecie Warszawskim
2017-10-30

23 października 2017 r. klasa 3e wraz z wychowawcą wzięła udział w międzynarodowej konferencji naukowej pt. „Leśmian w Europie i na świecie”. Uczestnictwo było możliwe dzięki uprzejmości naszej absolwentki, a obecnie doktorantki na Wydziale Polonistyki UW, pani Magdaleny Supeł. Konferencja miała miejsce w pięknych wnętrzach Pałacu Tyszkiewiczów w Warszawie. Uczniowie mogli wysłuchać kilku referatów poświęconych twórczości Leśmiana, przysłuchiwali się także ciekawym dyskusjom, w czasie których wymieniano uwagi na tematy prezentowane w wystąpieniach. Szczególnie interesujące były następujące kwestie: motyw dziwożony, związki malarstwa Jacka Malczewskiego z poezją Leśmiana oraz japońskie inspiracje w twórczości poety. Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem wiedzy zabierających głos, zwracali też uwagę na piękną polszczyznę, którą posługiwali się wszyscy uczestnicy konferencji.


Wycieczka klasy 1d
2017-10-27

W ramach integracji zespołu klasowego uczniowie kl. 1D wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Wspólny spacer po rynku Starego Miasta, akrobacje w parku trampolin Hangar 646 oraz seans filmowy w Cinema City, dostarczyły wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń i pozytywnie wpłynęły na zacieśnianie koleżeńskich więzi.


 Wyswietlono: od 11 do 20 wiadomości z  579    << powrót    wiecej >>

I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Węgrowie
ul. Adama Mickiewicza 3
07-100 Węgrów
tel./fax:(0 25) 792 44 24
e-mail: lo_weg@poczta.onet.pl
created by: Paweł Piotrowski