Loading
Dziś poniedziałek, 25 maja 2020r.
A - / A+

Aktualności

Drodzy Absolwenci!
2020-04-24

Dołączacie dzisiaj do licznego grona wychowanków I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie. To pożegnanie jest jednak wyjątkowe, bo panująca epidemia uniemożliwiła nam spotkanie w szkolnej sali gimnastycznej w obecności Nauczycieli i Waszych Rodziców.
Po intensywnej pracy przyszedł czas podsumowań i krótkiego odpoczynku przed maturalnym maratonem, choć ciągle nie wiemy, kiedy on się zacznie. Gratuluję tym wszystkim, którzy dzisiaj odbiorą świadectwa potwierdzające fakt posiadania średniego wykształcenia. W sposób szczególny gratuluję klasie 3D, która ukończyła naukę ze średnią ocen powyżej 4. Zawdzięczacie ten sukces sobie, ale i Nauczycielom, Wychowawcom oraz Rodzicom, którzy dopingowali Was do pracy. W sposób szczególny gratuluję Absolwentom, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem: Julia Miklaszewska z klasy 3B uzyskała średnią ocen 5,39, Marta Jednorałek z klasy - 3A (5,11), Sylwia Turemka i Dominika Wnuczek z klasy 3D (5,06), Aneta Świętoń z klasy 3D (5,00), Maja Kalata z klasy 3D, Piotr Kodym z klasy 3A, Natalia Soszyńska z klasy 3D (4,94), Joanna Wojtyńska z klasy 3E (4,84), Karolina Kłos z klasy 3D, Gabriela Strzałkowska z klasy 3A, Patrycja Zalewska z klasy 3A (4,83), Michał Dżbik z klasy 3A, Natalia Klukowska z klasy 3E i Karolina Śledziewska z klasy 3B (4,78).
W tej wyjątkowej chwili pragnę wyrazić wdzięczność za wszystko to, co szkoła od Was otrzymała: wszystkie pomysły, które stały się inspiracją dla ogromnej liczby uroczystości szkolnych, akcji charytatywnych, przedsięwzięć edukacyjnych. Dziękuję za reprezentowanie szkoły w konkursach, turniejach sportowych, miejskich i powiatowych uroczystościach patriotycznych, w których zawsze brał udział sztandar naszej szkoły. Dziękuję chorążym i asyście: Marcie Jednorałek, Aleksandrze Sypnik, Michałowi Dżbikowi i Piotrowi Kodymowi z klasy 3A. Dziękuję sportowcom i członkom ZPiT „Zawierucha” i formacji „Footloose”. Dziękuję za bardzo dobrą współpracę Marcinowi Redoszowi, przewodniczącemu Samorządu klas trzecich.
Szukając inspiracji do dzisiejszego wystąpienia natrafiłam na taką myśl Phila Bosmmansa:
"Po każdym dniu trzeba postawić kropkę, odwrócić kartkę i zaczynać na nowo."
Czas dzisiaj postawić kropkę, a jutro zacząć wszystko na nowo. Patrzcie z uśmiechem w przyszłość, choć może szczególnie dzisiaj nie wygląda ona zbyt obiecująco. Myślcie o możliwościach, a nie o ograniczeniach. Niech Wam nie zabraknie sił do realizacji Waszych marzeń. Bądźcie uczciwi i z godnością bierzcie odpowiedzialność za swoje czyny. Nie zapominajcie o wrażliwości na krzywdę drugiego człowieka. Zachowajcie nas w życzliwej pamięci. Każdego dnia zaczynajcie na nowo, choćbyście po raz kolejny poczuli gorycz porażki. Nowy dzień przyniesie nowe możliwości.

Wszystkiego dobrego!
Małgorzata Janiuk – dyrektor I LO w Węgrowie
Magdalena Olszewska – wicedyrektor I LO w Węgrowie


Drodzy Absolwenci!
2020-04-24

Z okazji zakończenia roku szkolnego przez uczniów klas trzecich, w imieniu Rodziców, składam serdeczne podziękowania i wyrazy uznania Dyrekcji, za otwartość i współpracę, za wszelkie starania podejmowane dla dobra naszych dzieci.
Dziękuję Wychowawcom za opiekę nad powierzonymi klasami, za wyrozumiałość, za każdy gest życzliwości. Dziękuję wszystkim Nauczycielom za profesjonalizm na każdym etapie nauczania, za trud i cierpliwość w przekazywaniu wiedzy. Dziękuję wszystkim pracownikom szkoły. Trzecioklasistom gratuluję otrzymania świadectw ukończenia szkoły. My Rodzice wierzymy, że zdobytą w tej szkole wiedzę, umiejętnie wykorzystacie. Życzę Wam pomyślnie zdanych egzaminów maturalnych i właściwych wyborów. Pomimo trudnych i niepewnych dni nie traćcie pogody ducha i młodzieńczego zapału. Nie rezygnujcie z marzeń i planów. Bądźcie wdzięczni i nigdy nie zapominajcie o Tych, którzy Was ukształtowali. Zakończenie pewnego etapu w Waszym życiu wiąże się z powiedzeniem Winstona Churchilla ,,To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku'.

Barbara Miklaszewska wiceprzewodnicząca Rady Rodziców


KOMUNIKAT
2020-04-02

Mazowiecka Policja Apeluje!

 

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

 

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.

Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.

Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.

Wyłączeni z tego obowiązku będą:

- rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),

- a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

 

Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.  

 

Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie. 

Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!

Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.

Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.