Loading
Dziś czwartek, 18 lipca 2019r.
A - / A+

Aktualności

WARSZTATY "BIORÓŻNORODNOŚĆ NAD LIWCEM"
2019-05-29

W środę 22 maja uczniowie naszej szkoły realizujący rozszerzenie z biologii wraz z opiekunem p. Teresą Gielewicz, wzięli udział w warsztatach dotyczących bioróżnorodności środowiska. Zajęcia odbyły się w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie - Lokalna Grupa Działania " Bądźmy Razem". Zajęcia prowadziła pani Magdalena Cyrych. Uczniowie wysłuchali krótkiej pogadanki wyjaśniającej pojęcie bioróżnorodności i udali się na zajęcia w terenie. Tam samodzielnie przygotowywali stanowiska badań oraz określali, jakie gatunki roślin znajdują się na ich polu badawczym. Drugą część stanowiły zajęcia teoretyczne. Były one poświęcone cechom środowiska naturalnego oraz elementom środowiska przekształconego przez człowieka na przykładzie ogrodu. Dzięki tym warsztatom uczniowie naszej szkoły mogli usystematyzować swoją wiedzę oraz zdobyć dodatkowe umiejętności. Dziękujemy LGD!


POŻEGNANIE UCZNIÓW KOŃCZĄCYCH SZKOŁĘ
2019-05-19

26 kwietnia odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów kończących I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie. Dyrektor szkoły p. Małgorzata Janiuk pożegnała trzecioklasistów następującymi słowami: "Wszyscy bez wyjątku wyrośliście na pięknych, młodych Polaków. Jesteście dla nas i Waszych rodziców powodem do dumy. Jak zapamiętam Wasz rocznik?


Klasa 3A – podziwiałam Wasz takt, wysoką kulturę osobistą – to bez wątpienia zasługa Waszych rodziców! Mój respekt budził Wasz stosunek do nauki. W nauce jesteście pierwsi, ale ilekroć poprosiliśmy Was o udział w uroczystościach szkolnych, miejskich, powiatowych w Waszym gronie zawsze znajdowały się osoby, które podejmowały się tego zadania w sposób wzorowy.


Klasa 3B – Wasza klasa to nieokiełznany żywioł, wulkan, który przechodził erupcję niejeden raz i uwidaczniał swą moc w różnorodnych dziedzinach. Nie było konkursu, którego byście jako klasa nie wygrali. Korzystaliśmy w Waszych pomysłów, inspirowaliście nas do zmian. Odnowiliście nie jedno pomieszczenie w naszej szkole na skutek tej żywiołowości, której mury naszej stulatki nie wytrzymywały.


Klasa 3C – bez Was nasze uroczystości szkolne, ale i te o szerszym zasięgu nie miałyby takiego blasku. Byliście pomocni ilekroć trzeba było coś nagłośnić, nakręcić, zmontować – zawsze konkretni, uśmiechnięci, budziliście moją sympatię. Zapamiętam wzorowo poprowadzoną przez Patrycję księgowość balu studniówkowego.

Mijają szybko piękne lata
świat dni młodzieńczych wspomnieniom się kłania,
przed nami przyszłość i bogactwa świata,
przed nami także chwila pożegnania.

Dziś dzień ostatni jesteśmy uczniami,
czas podsumowań przed nami się snuje,
radość, nadzieja splata się ze łzami,
na usta ciśnie się słowo: dziękuję!

Dzięki dziś Tobie Liceum w Węgrowie
żeś nas przyjęło w swoje piękne progi,
że przyjaciółmi byli nam uczniowie
i nauczyciel tu każdy był drogi.

Tu przeżyliśmy swe pierwsze miłości,
pierwsze upadki i wspaniałe wzloty,
tutaj niepokój czasem w duszach gościł,
tutaj nadzieja niszczyła kłopoty.

Dziś wyruszamy już w świat dorosłości
i niechaj szczerość kryje się w tym słowie,
że zostawiamy kwiaty swej wdzięczności
tu w Mickiewiczu – liceum w Węgrowie!

Natalia Błaszkiewicz 3C


Klasa 3D – byliście i do tańca, i do różańca. Zapamiętam Waszą interpretację scenki biblijnej podczas Orszaku 3 Króli. Jesteśmy Wam wdzięczni za wasze zaangażowanie w organizację każdego roku akcji pozyskiwania kolejnych dawców szpiku. Mam nadzieję, że ta misja niesienia dobra i służenia drugiemu człowiekowi naprowadziła was na pomysł na swoje życie.


Klasa 3E – klasa wyjątkowa, różnorodna, poszukująca swojego ja, chadzająca własnymi ścieżkami. Mam nadzieję, że ścieżki te zaprowadzą Was do wymarzonego przez was celu. Drzemie w Was potencjał, pielęgnujcie go i wykorzystajcie dla dobra naszej ojczyzny".


Dni Otwarte
2019-05-01

24 i 25 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Węgrowie odbyły się Dni Otwarte. Nasi uczniowie oprowadzali absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych po szkole oraz przygotowali dla nich panele poświęcone różnym przedmiotom. Podczas wizyt goście mieli okazję rozwiązywać quizy i zagadki tematyczne, zdobywając przy tym wiedzę oraz nagrody indywidualnie i w grupach. Poznawali złote myśli wywodzące się z twórczości naszego patrona, oglądali różnorodne prezentacje, wykonywali doświadczenia, brali udział w zawodach. Mogli także obejrzeć występy uczniów, słuchając ich śpiewu i gry na różnych instrumentach. Całości towarzyszyła projekcja filmów promujących szkołę. W ten sposób nasi przyszli uczniowie mogli zapoznać się z ofertą I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Węgrowie. Dziękujemy wszystkim gościom za odwiedziny i mamy nadzieję, że od września będziemy widywać się codziennie. Zapraszamy!


Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
2019-04-16

Marta Jednorałek, uczennica klasy drugiej politechnicznej I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie, uzyskała tytuł finalisty w tegorocznej edycji Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Tym samym Marta, choć uczy się dopiero w klasie drugiej, zapewniła sobie zwolnienie z matury z języka polskiego i 100-procentowy wynik! Gratulujemy Marcie i jej nauczycielom języka polskiego: pani prof. Iwonie Bednarczyk (poziom rozszerzony) i pani prof. Katarzynie Sternickiej. Oddajmy głos Marcie, która tak oto relacjonuje swój udział w Olimpiadzie: "Udział w XLIX Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego jest dla mnie z pewnością bardzo ciekawym doświadczeniem, istotnym punktem w życiu. Olimpiada składała się z trzech etapów: szkolnego, okręgowego (część pisemna i ustna) oraz finału. Przygotowywałam się do niej od września pod opieką polonistki pani prof. Iwony Bednarczyk. W etapie szkolnym oddałam pracę pt. "Spotkania - obraz, motyw i problem w twórczości Adama Mickiewicza", w której skupiłam się przede wszystkim na wybranych balladach poety. Podczas etapu okręgowego napisałam interpretację wiersza T. Różewicza, a następnie, podczas ustnej części egzaminu, obroniłam pracę z etapu szkolnego. W finale porównałam natomiast wiersze W. Szymborskiej i B. Nowickiej. Przejście przez wszystkie etapy olimpiady wymagało ode mnie wiele wysiłku i przygotowań, z pewnością jednak było warto, ponieważ uzyskanie odpowiedniego wyniku zapewnia mi zwolnienie z egzaminu dojrzałości z języka polskiego. Udało mi się również pogłębić wiedzę na temat literatury i gramatyki, poszerzyć własne horyzonty i nawiązać nowe znajomości".


Rekolekcje
2019-04-14

W dniach 9-11 kwietnia w naszej szkole odbyły się szkolne rekolekcje wielkopostne. Pierwszego dnia przedstawiciele klas wzięli udział w konkursie biblijnym z Listu do Rzymian. Pierwsze miejsce i główną nagrodę – 500 zł otrzymała Aneta Świętoń, uczennica klasy IId. Dodatkowo wywalczyła wycieczkę do kina do Siedlec dla całej klasy. II miejsce i 300 zł wywalczyła Anna Jaworska z klasy Ib2, a III i 200 zł Magdalena Zawadzka z kl. Ic. Drugi dzień to konferencja rekolekcjonisty – ks. dr Krzysztofa Mielnickiego, dyrektora Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego w Drohiczynie. Młodzież wysłuchała również świadectwa p. Dariusza Dobosza i obejrzała pantomimę pt. „Maski” w wykonaniu uczniów z klasy IIa. Natomiast w czwartek uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w adoracji krzyża. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie rekolekcji.


KINGA MARCHELA - MISTRZYNI ORTOGRAFII
2019-04-09

„Kochać ojczyznę to miłować język, miłować język to nie kalać go błędami”. Pod takim hasłem odbył się 4 kwietnia konkurs ortograficzny w Wyszkowie. Była to dziewiętnasta edycja Wyszkowskiego Dyktanda, nad którym patronat objęli Burmistrz Wyszkowa i Starosta Powiatu Wyszkowskiego oraz Mazowiecki Kurator Oświaty. Autorami finałowych tekstów dyktanda byli prof. Beata Walęciuk-Dejneka i prof. Roman Bobryk z Instytutu Polonistyki i Neofilologii Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. W kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężczynią okazała się uczennica I LO w Węgrowie: Kinga Marchela, która zajęła I miejsce ex aequo z Weroniką Karłowicz z I LO im. C.K. Norwida w Wyszkowie. Składamy serdeczne gratulacje bezbłędnej Kindze i jej opiekunowi Magdalenie Olszewskiej! Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 13 czerwca, w czasie Wyszkowskiego Dnia Nauki. Na zdjęciach: Kinga Marchela, druga reprezentantka naszej szkoły na konkursie - Maria Wielądek.


NIEBIESKI NIEUSTAJĄCO MODNY!
2019-04-09

Co roku w kwietniu obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Nasi wolontariusze także tym razem wzięli udział w happeningu, który był poświęcony temu wydarzeniu. Uczestnicy wyruszyli spod Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego kierując się na Rynek Mariacki w Węgrowie. Pochód odbywał się pod hasłem: „Nie zarażę Cię autyzmem, ale mogę optymizmem”. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Węgrowie został zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy w Węgrowie oraz Stowarzyszenie „SPONIA – Węgrów”.


WIOSNA NA SOWIEJ GÓRZE
2019-04-09

Przełom marca i kwietnia to czas, kiedy pojawiają się pierwsze zwiastuny wiosny. Starostwo Powiatowe w Węgrowie zorganizowało konkurs fotograficzny, którego celem było zaprezentowanie tej wyjątkowej pory roku na zdjęciu. Uczeń I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie Michał Sowiński uwiecznił na fotografii Sowią Górę - jedno z najbardziej urokliwych miejsc na terenie powiatu węgrowskiego w wiosennej scenerii. Poniżej prezentujemy zwycięskie zdjęcie. Autor odebrał gratulacje oraz upominki od pana Marka Renika - Wicestarosty Węgrowskiego. Gratulacje dla Michała!


Dzień Przedsiębiorczości 2019
2019-03-31

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie składają serdeczne podziękowania firmom i instytucjom za życzliwość i pomoc okazaną uczniom naszej szkoły w przygotowaniu do świadomego wyboru zawodu w ramach ogólnopolskiego programu Dzień Przedsiębiorczości 2019. W tegorocznej edycji programu, którego organizacja objęta jest honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, do współpracy z naszą szkołą, przystąpiło 70 firm i instytucji działających na terenie powiatu węgrowskiego. Wszystkim zaangażowanym w umożliwienie realizacji „Dnia Przedsiębiorczości” serdecznie dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.


Tajniki energetyki
2019-03-27

W czwartek 14 marca naszą Szkołę odwiedzili członkowie Studenckiego Koła Naukowego Energetyki przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie - Karol Wakulicz (absolwent byłej klasy 3mf) oraz Łukasz Gińko, którzy prowadzą projekt pod nazwą Zimowa Szkoła Energii. Przedsięwzięcie to ma na celu przedstawienie uczniom szkół średnich podstawowych informacji z zakresu szeroko rozumianych zagadnień z dziedziny energetyki - m. in. wytwarzaniem, przesyłaniem i przetwarzaniem energii oraz jej rolą w życiu codziennym każdego człowieka. Celem projektu jest również pokazanie, że w sektorze energetyki drzemie potężny potencjał rozwojowy i że obecnie na rynku pracy jest spore zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie, tak więc niejedna osoba może związać z tą branżą swoją przyszłość. Każdy z uczestników mógł zapoznać się broszurą, w której zawarte było dużo więcej informacji na temat energii oraz uzyskać informacje dotyczące Koła Naukowego Energetyki, a także zasad i toku studiów na kierunku energetyka na Wydziale Mechanicznym, Energetyki i Lotnictwa na Politechnice Warszawskiej. Bardzo dziękujemy studentom za wizytę i mamy nadzieję, że przynajmniej niektórzy z nas w przyszłości dołączą do grona społeczności akademickiej SGH lub PW.


 Wyswietlono: od 11 do 20 wiadomości z  700    << powrót    wiecej >>

I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Węgrowie
ul. Adama Mickiewicza 3
07-100 Węgrów
tel./fax:(0 25) 792 44 24
e-mail: lo_weg@poczta.onet.pl
created by: Paweł Piotrowski