Dziś poniedziałek, 21 września 2020r.
A - / A+

Aktualności

Drodzy Absolwenci!
2020-04-24

Z okazji zakończenia roku szkolnego przez uczniów klas trzecich, w imieniu Rodziców, składam serdeczne podziękowania i wyrazy uznania Dyrekcji, za otwartość i współpracę, za wszelkie starania podejmowane dla dobra naszych dzieci.
Dziękuję Wychowawcom za opiekę nad powierzonymi klasami, za wyrozumiałość, za każdy gest życzliwości. Dziękuję wszystkim Nauczycielom za profesjonalizm na każdym etapie nauczania, za trud i cierpliwość w przekazywaniu wiedzy. Dziękuję wszystkim pracownikom szkoły. Trzecioklasistom gratuluję otrzymania świadectw ukończenia szkoły. My Rodzice wierzymy, że zdobytą w tej szkole wiedzę, umiejętnie wykorzystacie. Życzę Wam pomyślnie zdanych egzaminów maturalnych i właściwych wyborów. Pomimo trudnych i niepewnych dni nie traćcie pogody ducha i młodzieńczego zapału. Nie rezygnujcie z marzeń i planów. Bądźcie wdzięczni i nigdy nie zapominajcie o Tych, którzy Was ukształtowali. Zakończenie pewnego etapu w Waszym życiu wiąże się z powiedzeniem Winstona Churchilla ,,To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku'.

Barbara Miklaszewska wiceprzewodnicząca Rady Rodziców


KOMUNIKAT
2020-04-02

Mazowiecka Policja Apeluje!

 

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

 

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.

Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.

Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.

Wyłączeni z tego obowiązku będą:

- rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),

- a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

 

Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.  

 

Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie. 

Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!

Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.

Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.

          

Drodzy uczniowie!
Mazowiecka Policja apeluje:

 

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.

Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego. 

Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!

Unikajcie miejsc publicznych!

Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!


Komunikat
2020-03-11

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach począwszy od 25 marca 2020 r. są realizowane w formie zdalnego nauczania. Decyzja wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Informacje o sposobie organizacji zdalnego nauczania są przekazywane za pośrednictwem e-dziennika. Rodziców i uczniów prosimy o systematyczne odczytywanie zawartych tam informacji.


Mistrzostwa Powiatu w pływaniu
2020-03-09

Uczniowie naszej szkoły w dniu 05.03.2020 wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu Węgrowskiego w pływaniu. Nasi uczniowie zdobyli łącznie 8 medali (6 indywidualnie, 2 w sztafetach).
W kategorii dziewcząt złoty medal na dystansie 50m stylem dowolnych wywalczyła Gabriela Olędzka (1med). Dwa srebrne medale w stylu klasycznym i dowolnym zdobyła Paulina Kowalczyk (2a) a brązowy medal w stylu klasycznym Boruc Dominika (2b1). W kategorii chłopców dwa brązowe medale w stylu dowolnym i klasycznym wywalczył Hubert Dzundza (1pt).
W rywalizacji sztafet w stylu dowolnym nasze dziewczęta zajęły pierwsze i trzecie miejsce. Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Olędzka Gabriela, Kowalczyk Paulina, Roguska Paulina, Boruc Dominika. Trzecie miejsce zajęły: Gabriela Trojanowska, Wołynko Weronika, Osmólska Julia, Mućk Natalia.


Świadoma konsumpcja
2020-02-27

Grupa uczniów z klasy 2a postanowiła podzielić się z młodszymi koleżankami i kolegami klas 1b, 1c i 1d wiedzą, na temat świadomej konsumpcji oraz społecznych i ekologicznych skutków wyborów dokonywanych nieodpowiedzialnie. Podczas ciekawej prezentacji prelegenci zwracali uwagę na to, jak ważne jest czytanie etykiet na produktach, właściwe segregowanie odpadów oraz próba ponownego wykorzystania niektórych surowców. Ponadto zachęcali, by wybierać produkty krajowe i wspierać lokalnych przedsiębiorców. Podsumowaniem tematu była dyskusja, podczas której każdy miał możliwość wymiany poglądów i doświadczeń.


Przetag
2020-02-18

Zapraszamy do wzięcia udziału w postępowaniu przetargowym

Dostawa sprzętu TIK dla szkół objętych wsparciem w ramach projektu SZKOŁY z DUCHEM CZASU – wsparcie rozwoju edukacji szkół powiatu węgrowskiegoSzczegółowe informacje o przetargu pod adresem:

https://powiatwegrowski.pl/e-samorzad/zamowienia-publiczne/dokumenty/dostawa-sprzetu-tik-dla-szkol-objetych-wsparciem-w-ramach-projektu-szkoly-z-duchem-czasu-wsparcie-rozwoju-edukacji-szkol-powiatu-wegrowskiego.6816/

Studniówka 2020 w I LO
2020-02-05

W sobotę 1 lutego maturzyści z I Liceum im. A. Mickiewicza w Węgrowie bawili się na balu studniówkowym. Fotograficzne wspomnienia z tych wyjątkowych chwil można obejrzeć poniżej. Autorem zdjęć jest FOTOKADR Karol Wojtyra.


UWAGA! OSZUST W SIECI
2020-02-04

Cyberprzestępcy nieustannie wymyślają nowe techniki i taktyki, które mają na celu oszukanie użytkowników Internetu. Przypadkowo możemy paść ich ofiarą, korzystając z poczty elektronicznej, portali społecznościach czy też różnych stron internetowych.
„UWAGA! Oszust w sieci” – to temat realizowany przez uczniów klas pierwszych metodą WebQuest’u, czyli innowacyjną metodą uczenia się w oparciu o wyszukiwanie i przetwarzanie informacji z wykorzystaniem Internetu. Podczas pracy nad projektem uczniowie zapoznali się z różnymi rodzajami oszustw w sieci oraz poznali zasady, jak ich unikać.


Mistrzostwa Powiatu
2020-01-23

Reprezentanci naszej szkoły, Bielińska Kamila 3D, Rudnicka Zuzanna 1D, Michalska Patrycja 1D, Koszewska Paulina 1B, Kryńska Danuta 1BIZ, Dzundza Hubert 1PT, Dominik Koseła 1A, Gontarz Tomasz 3B, Laskowski Paweł 3B wzięli udział w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Szkół Ponadpodstawowych w tenisie stołowym, które odbyły się w ZSP w Węgrowie dnia 22.01.2020. W kategorii dziewcząt zwyciężyła drużyna ILO w składzie: Kamila Bielińska i Zuzanna Rudnicka.


Matematyka jest Piękna
2020-01-18

W ostatnim czasie w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny „Umiesz liczyć, licz na siebie”. Zadaniem uczestników było jak najszybsze obliczenie zadań z zakresu mnożenia metodą pisemną za pośrednictwem platformy internetowej „Kahoot”. Spośród uczniów klas pierwszych najlepszy był Mateusz Rudaś z klasy IA, natomiast bezkonkurencyjny w kategorii klas drugich i trzecich okazał sięł Jan Fudalej z klasy II A. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali również specjalne ciastko z matematyczną wróżbą. Konkurs był zorganizowany w ramach projektu „Matematyka jest Piękna”, realizowanego przez grupę uczennic z klasy IIA.


 Wyswietlono: od 21 do 30 wiadomości z  766    << powrót    wiecej >>

I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Węgrowie
ul. Adama Mickiewicza 3
07-100 Węgrów
tel./fax:(0 25) 792 44 24
e-mail: lo_weg@poczta.onet.pl
created by: Paweł Piotrowski