Dziś wtorek, 27 października 2020r.
A - / A+

Aktualności

Mistrzostwa Powiatu
2020-01-23

Reprezentanci naszej szkoły, Bielińska Kamila 3D, Rudnicka Zuzanna 1D, Michalska Patrycja 1D, Koszewska Paulina 1B, Kryńska Danuta 1BIZ, Dzundza Hubert 1PT, Dominik Koseła 1A, Gontarz Tomasz 3B, Laskowski Paweł 3B wzięli udział w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Szkół Ponadpodstawowych w tenisie stołowym, które odbyły się w ZSP w Węgrowie dnia 22.01.2020. W kategorii dziewcząt zwyciężyła drużyna ILO w składzie: Kamila Bielińska i Zuzanna Rudnicka.


Matematyka jest Piękna
2020-01-18

W ostatnim czasie w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny „Umiesz liczyć, licz na siebie”. Zadaniem uczestników było jak najszybsze obliczenie zadań z zakresu mnożenia metodą pisemną za pośrednictwem platformy internetowej „Kahoot”. Spośród uczniów klas pierwszych najlepszy był Mateusz Rudaś z klasy IA, natomiast bezkonkurencyjny w kategorii klas drugich i trzecich okazał sięł Jan Fudalej z klasy II A. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali również specjalne ciastko z matematyczną wróżbą. Konkurs był zorganizowany w ramach projektu „Matematyka jest Piękna”, realizowanego przez grupę uczennic z klasy IIA.


Mistrzostwa Szkoły
2020-01-14

W dniu 13 stycznia odbyły się Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. W kategorii chłopców zwyciężył Dzundza Hubert (1PT), wśród dziewcząt Kamila Bielińska (3D). Pozostałe wyniki:

Dziewczęta Chłopcy
1. Kamila Bielińska 3D
2.Zuzanna Rudnicka 1PT
3. Patrycja Michalska 1D
1. Hubert Dzundza 1PT
2. Dominik Koseła 1A
3. Tomasz Gontarz 3A

Dzień Patrona w I LO
2020-01-11

W piątek 6 grudnia odbył się w naszej szkole Dzień Patrona połączony z Galą obchodów Roku Wielkiego Polaka i Rocznicowych Wydarzeń Historycznych. Patronami kończącego się roku byli: Gustaw Herling- Grudziński,Stanisław Moniuszko oraz Anna Walentynowicz. Był to także rok Matematyki, Unii Lubelskiej oraz Powstań Śląskich. Uroczysta gala stała się okazją do wręczenia nagród zwycięzcom licznych konkursów odbywających się w ciągu tego roku. Zebrani mieli też okazję podziwiać różnorodne talenty naszych uczniów.


ROK MATEMATYKI W NASZEJ SZKOLE
2020-01-08
Czytano: 411 razy.

W ramach obchodów Jubileuszowego Roku Matematyki 2019, w naszej szkole odbyły się różnorodne konkursy, spotkania, warsztaty itp. Chcieliśmy w ten sposób podkreślić rolę i znaczenie tej dziedziny nauki w rozwoju cywilizacji, gospodarki i całego społeczeństwa. Aby naświetlić i zaakcentować uchwałę ustanawiającą rok 2019 Rokiem Matematyki, zaczęliśmy prowadzić intensywne działania już od stycznia.

wiecej

Przetarg
2020-01-07

Zapraszamy do wzięcia udziału w postępowaniu przetargowym

Dostawa pomocy dydaktycznych i wyposażenia dla szkół objętych wsparciem w ramach projektu "SZKOŁY z DUCHEM CZASU – wsparcie rozwoju edukacji szkół powiatu węgrowskiego".Szczegółowe informacje o przetargu pod adresem:

https://powiatwegrowski.pl/e-samorzad/zamowienia-publiczne/dokumenty/dostawa-pomocy-dydaktycznych-i-wyposazenia-dla-szkol-objetych-wsparciem-w-ramach-projektu-szkoly-z-duchem-czasu-wsparcie-rozwoju-edukacji-szkol-powiatu-wegrowskiego.6768/

Mistrzostwa Szkoły w Siatkówce
2019-12-14

W Mistrzostwach Szkoły w Siatkówce zwyciężyła klasa IIA pokonując w finale… drugą drużynę z tej samej klasy. Od fazy grupowej obie drużyny były faworytami do końcowego sukcesu, pokonując po drodze kolejne reprezentacje klas. Drabinka turniejowa ułożyła się tak, że dopiero w finale mogli się spotkać i stoczyć „bratobójczy” pojedynek, zakończony wynikiem 3:0. Skład zwycięskiej drużyny: Ilona Karska, Małgorzata Kopania, Jan Fudalej, Patryk Kąkol, Kacper Orzechowski, Patryk Pikulski. 3 miejsce zajęła reprezentacja klasy ID, która w meczu o 3 miejsce pokonała klasę IIIA (3:2).


Nasza stypendystka – Julia Miklaszewska
2019-12-06

W środę 4 grudnia nasza uczennica Julia Miklaszewska z klasy 3b odebrała z rąk Mazowieckiej Wicekurator Oświaty – p. Doroty Skrzypek, Dyrektora Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie – p. Adama Skupa oraz Starosty Węgrowskiego – p. Ewy Besztak Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Julia uzyskała średnią ocen: 5,44 oraz wzorowe zachowanie w roku szkolnym 2018/2019. Składamy serdeczne gratulacje naszej uczennicy i życzymy dalszych sukcesów! Mickiewicz pęka z dumy!


Dzień Edukacji Narodowej cd
2019-11-26

Przedstawiamy Mistrza!
2019-11-25

Dominik Kulik to uczeń klasy 1 biznesowej, który jest utalentowanym sportowcem. Na swoim koncie ma już kilka poważnych sukcesów. Wziął udział w Mistrzostwach Powiatu Węgrowskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych, w których wraz z kolegami reprezentującymi I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Węgrowie zajął 1. miejsce. W Mistrzostwach Powiatu Węgrowskiego w Biegach Indywidualnych zdobył srebrny medal w biegu na 1500 metrów. W Węgrowskim Biegu Niepodległości otrzymał najwyższą lokatę! Ten młody człowiek pasjonuje się również jazdą na rowerze. Najdłuższa trasa, jaką dotychczas pokonał jednośladem to 125 km. Nic zatem dziwnego, że w wakacje chce pokonać znacznie dłuższy dystans i wybrać się rowerem nad morze! Serdecznie gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!


 Wyswietlono: od 31 do 40 wiadomości z  768    << powrót    wiecej >>

I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Węgrowie
ul. Adama Mickiewicza 3
07-100 Węgrów
tel./fax:(0 25) 792 44 24
e-mail: lo_weg@poczta.onet.pl
created by: Paweł Piotrowski